O stranke www.kamim.sk
O stranke www.kamim.sk
O stranke www.kamim.sk
1995: Prapovodna stranka vznikla este okolo roku 1995. Umiestnena bola na skolskom serveri a urcena pre textovy prehliadac LYNX. V tych casoch mala povod hlavna stranka index, o mne, Kockata pravda, Kamisoft.

1997: V roku 1997 som stranku musel presunut na bezplatny server home.sk, adresa bola kamim.home.sk. Nadalej som sa vyhybal grafickym prvkom na stranke. Pribudli informacie o doprave, hlavne o bystrickej MHD. Z home.sk som neskor presiel na server host.sk.

2001: Od roku 2001 zacali pribudat fotografie. Kvalita tych prvych je nizsia, od roku 2002 sa vyrazne zlepsila, od roku 2005 uz su digitalne takze odpada strata kvality pri scanovani.

2004: Pokrok sa neda zastavit. Postupne sa stranka tak rozrastla, ze bolo neunosne ju nadalej robit v obycajnom html. Preto som v roku 2004 zmenil strukturu stranky a presiel na php. Casti s fotkami a o doprave ziskali charakter subdomen. Mierne som vylepsil vzhlad a navigaciu. Nadalej vsak preferujem jednoduchost, takze vacsina obsahu je bez problemov citatelna na akomkolvek prehliadaci (vratane mobilov).

2005: Na vlastnu domenu www.kamim.sk a plateny server som presiel v roku 2005. Stranku chcem dalej vylepsovat, doplnat a aktualizovat obsah. Aj v buducnosti planujem ako hlavny nastroj na editovanie stranky pouzivat poznamkovy blok (notepad). :)

Pomaly prechádzam na slovenskú diakritiku. Keďže za tie roky sa stránka trochu rozrástla, premena bude pomalá a niektoré časti ju možno nikdy nezískajú. :)

2012: Po dlhej pauze sa v máji 2012 podarilo zmeniť galériu. Zmena sa týka štruktúry, menu a hlavne veľkosti ukážok. Technológia ostala bez zmeny.

2015: Po 11 rokoch prichádza opäť zmena dizajnu. Viac farieb, viac obrázkov, snaha o lepšiu prehľadnosť. Nie je to žiadna revolúcia, skôr evolúcia niektorých vyskúšaných riešení.

2017: Upravil som prehliadanie fotiek cez Highslide Java script. Teraz je možné meniť fotky šípkami a tiež spustiť slideshow.

2020: Čo platilo v roku 2004 už neplatí v roku 2019. Dizajn z roku 2015 nefunguje dokonale na mobiloch, chcelo by to lepšie prispôsobenie. Možno bude, možno nie. Nechcem ísť do opačného extrému, niektoré dnešné stránky sú tak prispôsobené smartfónom, že sú ťažko čitateľné na bežnej obrazovke (alebo mám iba krátke ruky). Skôr ako v roku 2020 úpravu dizajnu nečakajte, veľká zmena vychádza na rok 2026. :)